środa, 6 czerwca 2012

Morro Branco


Zbliżają się wakacje, czas wyjazdów, odpoczynku plaży. Niedaleko Fortalezy (Brazylia), w odległości 77 km, znajduje się gmina Beberibe, a na jej terenie Plaza Morro Branco.


Plaża ta słynie z klifowego wybrzeża i kolorowego piasku, często używanego jako surowiec dla tradycyjnego rzemiosła w regionie.Z tego miejsca brany jest piasek w różnych kolorach do tworzenia krajobrazów z piasku zamontowanych we wnętrzach butelek, sprzedawany na targach w całej Brazylii. Źródła słodkowodne również przyciągają turystówJedną z atrakcji Morro Branco jest labirynt wśród klifów położony między wydmami. Można przejść go samodzielnie albo wynająć przewodnika. 
Warto podczas spaceru odkrywać różnokolorowe piaski, które często samoczynnie przechodzą z jednego koloru w drugi.

Na dalsze trasy, podczas których można zachwycać się wspaniałym krajobrazem, zabierają chętnych małe samochody terenowe, znane jako buggy. Wycieczka nimi zapewnia niezapomniane przeżycia. 


Jednym z najwspanialszych widoków jest zachód słońca w Morro Branco. Światło odbijające się w piaszczystym labiryncie gwarantuje niepowtarzalne przeżycie.


Przy zachodzie i wschodzie słońca najlepiej spoglądać na białe wydmy, które dały nazwę temu miejscu. Oczywiście nie sposób ominąć plaży.


Wspaniała, piaszczysta plaża, na której znajduje się mało osób, gdyż większość turystów przyjeżdża tylko po to, aby zobaczyć labirynt klifowy, zapewnia wspaniały wypoczynek.

Brak komentarzy: