piątek, 13 maja 2011

Laguna de La Restinga

Na wyspę Margarita turysta przybywa by wypocząć na plaży. Morze Karaibskie gwarantuje wspaniałą pogodę i dobry wypoczynek. Jednak po paru dniach wylegiwania się na plaży rozwija się chęć urozmaicenia pobytu - wtedy szuka się różnych opcji, tzw. wycieczek fakultatywnych. Biura podróży oferują między innymi przejazd po wyspie samochodem terenowym z zatrzymaniem się w najbardziej interesujących punktach.Jednym z takich punktów jest Park Narodowy Laguna de La Restinga. Do parku można dostać się również taksówką z dowolnego miejsca wyspy. 


Park Laguna de la Restinga powstał w 1974 roku na powierzchni 18862 ha między Margaritą i półwyspem Macano. Przy wejściu do parku na turystów czekają motorowe łódki, które zabierają zwiedzających i przewożą malowniczymi kanałami. 

W parku można oglądać ponad 100 gatunków ptaków, z których 85 zamieszkują region.Przejazd wśród lasów mangrowych jest urzekający. Do połowy wystające z wody korzenie drzew są porośnięte kolonią ostryg.
Na płytszych wodach można spoglądać na kolorowe rozgwiazdy. Wycieczka jest niezwykle atrakcyjna. Można tez podziwiać wspaniałe widoki okolicznych gór.Łodzie przepływają wśród labiryntów kanałów, które otrzymały romantyczne nazwy: kanał słodkiej miłości, pocałunku, ogród mojej miłości. Inne nazwy są mniej romantyczne, ale bardzo charakterystyczne: kanał dumy, kanał S… Wycieczka kanałami parku z pewnością urozmaici pobyt na Margaricie i ukaże inny wizerunek wenezuelskiej wyspy.

Brak komentarzy: