niedziela, 17 stycznia 2010

Buzios

Jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku Buzios było mała rybacką wioską oddalona o 170 km od Rio de Janeiro mającą w swojej historii epizod z francuskimi piratami i handlem niewolnikami.20 plaż usytuowanych w niewielkiej odległości uczyniły z okolicy specjalną atrakcję turystyczną.
Jednak współczesna historia Buziom zaczyna się wraz z przyjazdem w 1964 roku na parę dni francuskiej aktorki Brigitte Bardot wraz jej brazylijskim kochankiem Bobem Zagury.
Właśnie pobyt BB w Buziom przyczynił się do rozpłynięcia miejscowości na cały świat. W 1976 w ślad za BB do Buzios przybył Mick Jagger z Rolling Stons grając na gitarze i śpiewając w barach przy plaży Canto.
Dziś liczne restauracje, statki wycieczkowe kuszą turystów z całego świata. Przez cały rok na ulicach słychać rozmowy po rosyjsku, hiszpańsku, portugalsku, angielsku a nieraz również i po polsku.
Na turystów czeka cały zastęp różnej klasy hoteli, statków oferujących przejazdy wśród wysp i plaży. Jazda terenowymi samochodami, konno, autobusami po różnych plażach to jedne z atrakcji czekających na turystów.
Również amatorzy nurkowania znajdą tutaj coś dla siebie, jednak nie należy spodziewać się szokującej ilości barw podwodnego świata.
W ciągu roku około 800 tysięcy turystów przyjeżdża do miasteczka.
Mimo że wielu ludzi zachwyca się plażami Buziom według mnie nie są one aż tak bardzo atrakcyjne. W pobliżu (Cabo Frio, Rio das Ostas, Saquarema) są ładniejsze plaże.

Niewątpliwie przyjemny jest spacer po Rua das Pedras z licznymi restauracjami i sklepikami oferującymi różnego rodzaju pamiątki.

Obowiązkowym punktem dla każdego turysty jest zdjęcia przy pomniku Brigitte Bardot na głównej promenadzie miasta nazwanej Orla Bardot.
Po zrobieniu zdjęcia nie można zapomnieć o wspaniałym posiłku z ryb i owoców morza które oferują liczne restauracje.

Brak komentarzy: