środa, 19 lipca 2017

Pesaro

Pesaro to liczące niespełna 100 tysięcy mieszkańców miasto położone jest na brzegiem Morza Adriatyckiego pomiędzy Rimini a Ancona.
Wielu osobom kojarzy się ono z morzem, uroczymi hotelami, restauracjami i nadmorskim deptakiem i jest to absolutna prawda, gdyż do miasta przyjeżdżają każdego roku wielu turystów spędzających właśnie tutaj swoje letnie wakacje.Miasto założyli Rzymianie, należało ono wtedy do największych miast w regionie.Miłośnicy zabytków mogą odwiedzić muzea, galerie, pozostałości murów miejskich, antyczne pałace i stare wille.
Na głównym placu Piazza del Popolo znajduje się piękna fontanna zdobiona rzeźbami trytonów i morskich koni.Pesaro to nie tylko historyczne miasto, ale też nowoczesny kurort. Zakwaterowanie znajdzie się w hotelach i apartamentach.Oczywiście są tu również sklepy, restauracje, kawiarnie i promenada.Piaszczyste plaże łączą się z plażami w sąsiednich letniskach, wstęp do morza jest łagodny  a woda czysta. Jest to po prostu idealne miejsce na letnie wakacje.Ale oprocz morza i plazy Pesaro posiada rowniez naprwde urocze centrum, ktore w ostatnich latach jest stopniowo odrestaurowywane.W samym sercu starego miasta polozony jest plac centralny, przy ktorym znajduja sie glowne urzedy i instytucje miejskie zas w samym jego centrum urocza fontanna.Miasteczko znane z doskonałej kuchni oraz z dzieł rzemieślniczych. To tutaj produkowane są słynne we Włoszech majoliki.W miasteczku organizowane są liczne targi i wystawy rzemiosła. Znajduje się tu również port turystyczny i rybacki.W historycznym centrum Pesaro warto zwiedzić Piazza del Popolo, Palazzo Ducale, katedrę oraz dom słynnego włoskiego kompozytora oper Gioachina Rossiniego przy ulicy Rossini.W Pesaro każdego roku odbywa się festiwal opery imienia Rossiniego.Pesaro posiada piękną plażę o długości 7 kilometrów, a w jego bliskim sąsiedztwie znajduje się Monte San Bartolo National Park.To miejscowość wypoczynkowa idealna dla rodzin z dziećmi, ponieważ woda jest płytka, plaże czyste, a wokół zielono i spokojnie – choć raczej nie w sezonie.W Pesaro znajduje się także port morski, z którego w mniej niż dwie godziny można dostać się na przeciwległy brzeg Adriatyku.Miłośnicy zabytków również będą zadowoleni – historyczne centrum z urodziwymi kościołami, muzeami i twierdzami zajmie ich uwagę na dłuższy czas.

Brak komentarzy: