czwartek, 5 lipca 2012

Euro 2012


Puchar Mistrzów Europy to trofeum dla najlepszej drużyny na Starym Kontynencie, wyłonionej w turnieju mistrzowskim, jakim w tym roku było UEFA Euro 2012.

O jego zdobycie walczyło 16 drużyn i jak wiemy zdobyło je Hiszpania. Slavek i Slavko przez cały czerwiec przypominali, że Polska i Ukraina organizują tę największą w Europie imprezę piłkarską. Na każdym kroku dekoracje, reklamy, stroje kibiców przypominały o piłkarskiej rywalizacji.
Nie każdy miał okazje oglądać mecze bezpośrednio na stadionie.

Dla tych co nie mieli szczęścia i biletów nie dostali się na stadion utworzono strefę kibica. Strefy kibica, były usytuowane w sercu każdego z miast.Pomysł ich tworzenia zrodził się 2002 roku podczas Mistrzostw Świata w Japonii i Korei. Grupy kibiców zebrały się wówczas w nieoficjalnie stworzonych strefach public viewing.

Pierwsza oficjalna strefa kibica powstała cztery lata później podczas Mistrzostwa Świata w Niemczech i odniosła ogromny sukces. Stworzoną w 2006 roku strefę odwiedziło w sumie ponad 14 milionów osób.


Rzesze fanów piłki nożnej kibicowało swoim drużynom również podczas UEFA EURO 2008 w Austrii i Szwajcarii. W sumie bawiło się w nich ponad 6 milinów kibiców.


Największa strefa kibica w Polsce powstała w centrum Warszawy na placu Defilad.


Nieważne kto komu kibicował podczas czerwcowych zmagań - liczy się sportowa atmosfera, którą warto podtrzymać.

Brak komentarzy: